Blog

Titeket is vár a Kávékör – interjú Bérci Annával, Holecska Gáborral és Orbán Zsófia mentorokkal

0
Titeket Is Vár A Kávékör

A HELP iroda egyik legújabb programja a Kávékör elnevezést kapja, mely igazán találóan vetíti előre a jelentkező hallgatók lehetőségeit! A program fő lényege, hogy lehetőséget nyújtson a hallgatóknak egy csoportos foglalkozáson való részvételre, ahol a HELP irodán dolgozó kávékörös mentorokkal és hallgatótársaikkal karöltve teret adhatnak a szórakozásnak és ismerkedésnek. Hiszem, hogy az egészségtudományi területen tanuló hallgatók és dolgozók között nem csak a szakmaiságnak, hanem a partneri, baráti kapcsolatoknak és a szórakozásnak is helye van. Így vallja ezt mind a három kávékörös mentor, akik vállalták, hogy szívesen mesélnek az élményeikről és tapasztalataikról számotokra! A szombathelyi képzési központon működő program keretében Bérci Anna, negyedéves dietetikus hallgató, a kaposvári program keretében Holecska Gábor, harmadéves képalkotó diagnosztikus hallgató és a pécsi program képviseletében Orbán Zsófia, elsőéves gyógytornász hallgató a vendégem. Mindannyian nagyon reméljük, hogy személyesen is megismerhetünk titeket, így minden ETK-s hallgatót szeretettel vár a Kávékör, ahol ti vagytok a legfontosabbak!

  • Elsősorban, miért döntöttetek úgy, hogy kávékörös HELPerek szeretnétek lenni?

Bérci Anna:

Az egyetemre, vagy épp új városba is kerülve, nagyon könnyű elveszve érezni magát az embernek. Anno, én is kerestem a gólyatrénereim, akik mindig lelkesen segítettek. Szerettem volna ezt továbbadni, már trénerként is, így nem is volt kérdés, hogy jelentkezzek a Kávékörbe is. Úgy gondolom, könnyebben kérdez az ember a korban közelebb álló társaitól, így a diákok egymást közt le tudják a fordítani az egyetem nyelvezetét, amin elsőre igen nehéz kiigazodni. Illetve, a barátok szerzése is nehezebb az egyetemen, mivel van úgy, hogy mindenki késve ér órára és utána siet haza, mert tanulni kell és még ezer a dolog. Szeretném, ha ez a folyamat is könnyebben menne, lenne egy kis kör, ahol lehet nyugodtan lenni, ismerkedni, kialakítani a baráti kapcsolatokat.

Holecska Gábor:

Azért szerettem volna HELPer lenni, mert egyrészről már korábban is vettem részt egyetemi mentorálási programokban, akár mint mentorált és mint mentor. Illetve nagy szívvel fordulok a gondolat felé, hogy együtt könnyebb, mint egyedül. A saját személyes kihívásaim, harcaim is a felé tereltek, hogy segíteni akarjak azoknak a hallgatóknak, akiknek hasonló vagy ugyan az a problémája.

Orbán Zsófia:

Tudtam, hogy szeretnék embereknek segíteni, hiszen ezért is választottam ezt a szakot, de amiért tényleg HELPer akartam lenni azt akkor döntöttem el, mikor decemberben egy pályaválasztási napon – a volt gimnáziumomban – egy nagyon kedves Marci nevű fiúval vagy fél napon keresztül beszélgettem az egyetemről/ programokról. Ő mesélt erről a lehetőségről és akkor én már tudtam h mindenképpen szeretnék jelentkezni, mert hatalmas az elsős évfolyam és nagyon könnyű elveszni sajnos.

  • Hogy éltétek meg a találkozókat a hallgatókkal? Milyen programok voltak? Esetleg van olyan pillanat, vagy érzés ami nagyon megragadt bennetek?

Bérci Anna:

A szombathelyi képzési központban viszem a programot, aminek az a nehézsége, hogy én sem ismerem a hallgatókat és ők sem engem. A program kicsit lassan indul, még nem vagyunk sokan, de minden találkozó létszáma növekszik, aminek nagyon örülök. Az első találkozón, ami a Kávé és Kártya nevet viselte, hárman voltunk. Több ismert kártyával játszottunk, ahol az egyik hallgató megtanított minket Rikiki-t játszani, miközben nagyon jót beszélgettünk. Alapvetően, nem a legkönnyebben ismerkedő típus vagyok. Azonban ez a program engem is kimozdít a komfortzónámból, amitől úgy érzem, egymásra pozitívan hatunk a hallgatókkal.  Már tervezzük a Kávékör Kártya és Kézműves sör, illetve a Kártya és Koktél estek időpontjait, ahol további kártyajátékokat tanulunk, miközben beszélgetünk mindenről is. Remélem, találunk még több alliteráló programötletet.

Holecska Gábor:

Nagyon furcsa érzés volt az elején, látni és kapcsolatokat teremteni egy-egy hallgatóval, és az ő problémájukkal. Viszont leírhatatlanul felemelő volt maga a segítség nyújtás folyamata! Már most biztos vagyok benne, hogy egy előre mutató tendenciát fogunk tudni elérni azokkal, akikkel együtt tudok dolgozni.

Orbán Zsófia:

Nagyon vártam és bevallom, picit izgultam is hogy milyen lesz. Vajon eljönnek, és ha eljönnek, vajon tetszeni fog nekik az, amit csinálunk? Ezek a kérdések kavarogtam bennem. Az izgulás ellenére viszont mindennel jobban vártam és készültem a találkozóra. Nagyon élveztem és nagyon tetszett, hogy aktívak voltak a lányok és fiúk! Először leültünk egy körbe és megismertük egymást, majd miután feloldódott a hangulat, játszottunk egy jó kis társast tele izgalmas kérdésekkel.

Kávékör Kép
  • Pontosan mi a célotok HELPerként? Mit szeretnétek adni a hallgatóknak?

Bérci Anna:

Hovatartozást, közösségi élményeket, egy biztos pontot. Szeretném, ha megismernék egymást. Sokszor ítélünk első látásra, és remélem itt a beszélgetés közben rájönnek, hogy több közös van bennük, mint elsőre gondolták. Az egyetemen fontos a közösség, szerintem egyedül nehéz végig csinálni bármilyen képzést. Itt az, hogy több évfolyamból is vagyunk, nagy segítséget tud nyújtani abban, hogy például mit kell várni a tanároktól, óráktól, és mit lehet együtt csinálni. Emellett pedig fontosnak tartom a felhívni a figyelmet a szükséges kikapcsolódásra! Jobb időben pikniket és kinti aktív programokat is szeretnék szervezni, ahol levezethetik a stresszt, és kipanaszkodhatják magukat nekem mindenről. Itt hozzátenném, hogy én nemrég költöztem Szombathelyre, így én is remélem, hogy a program során megismerhetek új embereket, egy új várost, és új élményeket szerezhetek.

Holecska Gábor:

Sok esetben nem a probléma megoldása a fő, amit nyújthatok, és ezzel meg kellett békélnem, hogy nem azzal sütöm el a “Csehovi fegyvert”, hogy megoldást mutatok. Azt hiszem, hogy figyelmet és közeget nyújthatok a hozzám eljövő pár hallgatónak, hogy egymás által, és általam meghallgatva legyenek egy biztonságos közegben. A célom, hogy olyan közösséget éljenek meg a hallgatók, ami tükrözi az “ETK család” jeligét.

Orbán Zsófia:

A célom az lenne, hogy egy baráti, segítőkész közösséget alkossak és hogy ne csak ezeken az alkalmakon találkozzunk vagy köszönjünk egymásnak, hanem akár az utcán is egy-egy pár szó erejéig beszélgethetnénk, vagy külön programokat is csinálnánk erre. Összefoglalva a célom lenne, hogy megismerjük egymást és barátságokat kössünk.

  • A Kávékör még egy éppen elkezdődött program, így nyilván sokan még csak egy találkozót tudtak tartani a hallgatóikkal, mégis kíváncsi lennék, így előreláthatólag mit gondoltok a program jövőjéről? Mit lehetne elérni?

Bérci Anna:

Nekem nagyon tetszik a kezdeményezés és örülnék, ha ez megmaradna az egyetemi légkörben, és itt Szombathelyen is kialakulna. Örülnék annak is, ha lenne olyan diák, aki vállalná a feladatot, miután én végzek. Mit lenne jó elérni? Ez egy jó kérdés! Nagyon örülnék annak, ha legalább 1 hallgató azt tudná mondani, hogy segített neki a program barátkozni, vagy csak jobban megszeretni a várost, szakot, az egyetemi éveket. Minél több hallgató mondja ezt, annál jobban örülünk. Minden Kávékört vezető hallgatóval, akivel találkoztam, nagyon pozitív élményben volt részem! Ez egy jó kis csapat, csupa pozitív energiával, így remélem ezt a kis napsugarat át tudjuk adni a hallgatóknak is!

Holecska Gábor:

Szerintem a kezdeményezés már jelenleg is jócskán túl mutat önnönmagán, már csak azzal is, hogy igényt képes formálni a hallgatóságban arra, hogy része legyen egy olyan közösségnek, aminek a jellege, és a lehetőségei ilyen módon alkalmazkodhatnak a hallgatókhoz.

Orbán Zsófia:

Ez egy nagyszerű lehetőség, csak sajnos nagyon kevés figyelmet kap/kapott az egyetemen, sokan nem is mernek/mertek jelentkezni. Így bíztatok mindenkit arra, hogyha úgy érzi, szívesen kipróbálná akár egy alkalommal a lehetőséget, és szeretne egy közös kikapcsolódásnak a részese lenni, akkor gyere! Mi bármikor szívesen látunk!

Ha felkeltette az érdeklődésed a program, akkor jelezd bátran részvételi szándékod a mentorok email címein!

Bérci Anna: [email protected]

Holecska Gábor: [email protected]

Orbán Zsófia: [email protected]

Plessek Marcell

Ha érdekel mi is pontosan a HELP iroda és milyen szolgáltatásokkal szolgálhat számodra, akkor vess egy pillantást Julcsival készített interjúmra is:

Talán ezek is érdekelhetnek …

InfoZió
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.