Blog

Kiki a boszorkányfutár és a kiégési szindróma

0
1 kiki a boszorkányfutár és a kiégési szindróma

Kiki, a 13 éves boszorkány, elérte azt a kort, amikor a hagyományok szerint el kell hagynia az otthonát, hogy egyedül éljen, és folytassa a varázslatos tanulmányait. Bár ilyen fiatalon elsőre ijesztőnek tűnhet elbúcsúzni a szeretteidtől, a kis boszorka mindennél jobban várta ezt a pillanatot. Seprűnyélre pattant, majd a hű társával, Jijivel útnak indultak. Jiji egy fekete macska, aki meglehetősen jól tud beszélni. Kikivel elválaszthatatlan párost alkottak.

Kiki választása egy tengerparti városra esett, Koriko-ra, ami nagyban eltér a környezettől, amit otthon megszokott. Bár a város gyönyörű és élettel teli volt, a lánynak nehezére esett megtalálni a helyét. Az emberek nem voltak barátságosak vele szemben, teljesen új világba csöppent bele pár nap leforgása alatt. Kiki viszont nem adta fel, elszánt volt, hogy minél többet tudjon tanulni.

A varázslatos jártasság, amiben Kiki leginkább otthon érezte magát, az a repülés volt. Ezt leszámítva sokszor érezte azt, hogy lemaradt a többi boszorkányhoz képest. Azonban ez nem tántorította el, és úgy döntött, hogy egy kedves pék, Osono segítségével futárszolgálatba kezd. Osono befogadta Kiki-t és a macskáját a munkáért cserébe. A lány élvezte a munkát, de nem volt egyszerű dolga hozzászokni az új életéhez. A függetlenedés, a leválás a szülőkről és a sok új felelősség kezdte kimeríteni a boszorkát.

Kiki nagy nyomást érzett magán, hogy jól teljesítsen, hogy minden megrendelést időben elszállítson. Emiatt egy idő után teljesen kimerült, megkérdőjelezte, hogy vajon jól döntött-e, ha ekkora nyomást érez. A kiégés miatt megtörtént, amitől legjobban félt; nem tudott többé repülni és már Jiji-vel sem tudtak beszélni. Nemcsak fizikailag és mentálisan, hanem spirituálisan is elfáradt, ez pedig mindent befolyásolni kezdett az életében.

2 kiki a boszorkányfutár és a kiégési szindróma

Bár a való életben nem 13 éves korban repülnek ki a gyerekek a fészekből, sokan kezdenek új fejezetbe középiskola után. Valaki elkezd dolgozni, más továbbtanul, illetve vannak, akik kivesznek egy évet, hogy világot lássanak. Mindenképpen teljesen új környezetbe csöppen bele az ember, ahol többé már nem gyerekként, hanem felnőttként kezelik. Az új kihívások és az új rutin, amibe bele kell szokni, nagyon sok energiát felemészt.

Sajnos a kiégés gyakran alattomos módon kúszik be az emberek életébe, ha valaki nem ismeri az előjeleket. Főleg egy ilyen élethelyzetben, amikor alapvetően minden új, nehéz észrevenni, hogy a folyamatos fáradtság és lehangoltság nem csak a fizikai kimerülésből fakad. A hosszú távú stressz, nem elegendő támogatással, pihenéssel és egyensúllyal mindenkit le tud dönteni a lábáról. Nem csak az ember teljesítménye romlik, akár a munkahelyen vagy az iskolában, hanem a magánéletben és az egészségi állapotban is jelentkeznek a tünetek.

Szerencsére a kiégésből van kiút, ami ott kezdődik, hogy megengedjük magunknak a pihenést. Fontos, hogy legyen hely a hibáknak és a tökéletlenségnek. Kiki úgy szerzi vissza az erejét, hogy visszaemlékezik, hogy miért is kezdett a futárszolgálatba. A sok stressz és nagy nyomás közepette könnyű szem elől téveszteni a céljainkat, teljesen más kényszerből cselekedni, mint inspirációból. A kreativitás és a varázslat nem folytonos, ez pedig teljesen rendben van.

Pápai Liza

A képek forrása: Freepik

Ha tetszett a cikkem, akkor olvasd el ezt is!

Talán ezek is érdekelhetnek …

InfoZió
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.