Regények, novellák, versek. Az írás egy nagyon értékes formája a művészetnek és az önkifejezésnek, ezért szeretem mások műveit olvasni. Az olvasásra nem csak hobbiként tekintek, számomra sokkal több annál. Nap mint nap más világba csöppenek bele, amihez éppen csak kedvem van, és utazhatok anélkül, hogy egy lépést is tennék. Örömömre, milliárdnyi ember osztozik a véleményemben. Nem meglepő, hogy sok barátom szeret olvasni, viszont ritka, hogy ugyanazokat a műfajokat kedveljük.
A közösségi média egyik nagy előnye, hogy összeköt azokkal az emberekkel, akikkel azonos az érdeklődési köröd. Az pedig egyáltalán nem számít, hogy mennyire laktok messze egymástól, főleg, ha az olvasásról van szó. Bármelyik közösségi média oldalra mész fel, biztos vagyok benne, hogy fogsz találni könyvklubot olyan tagokkal, akik hasonló könyveket szeretnek, mint te. Nem csak Facebookon vagy Redditen vannak lehetőségek, a Goodreads, StoryGraph, Moly.hu és még sok más oldal áll a könyvmolyok rendelkezésére.
Goodreads
A Goodreads az egyik legnépszerűbb weboldal a könyvimádók számára, ami lassan húsz éve működik. Itt lehetőséged van arra, hogy nyomonkövesd mit olvasol éppen, bejelölheted a könyveket, amiket már olvastál (és értékelheted is azokat), illetve lementheted egy külön listába, amiket később el szeretnél olvasni. Beállíthatod, hány könyvet olvasnál el egy év alatt, ami egy jó kihívás lehet. Emellett azt is láthatod, hogy a barátaid mit olvasnak éppen, illetve csatlakozhatsz különböző csoportokhoz, más-más témában. A kedvenc funkcióim közé tartozik, hogy azt is le tudom menteni, éppen hányadik oldalon tartok a könyvben. Hátránya, hogy a weboldal kissé elavult és beletelik egy pár napba, amíg ehhez hozzászokik az ember.
The StoryGraph
A StoryGraph alkalmazás az egyik nagy vetélytársa lehet a Goodreads-nek, hiszen minden alapfunkcióval rendelkezik, amire szükség lehet. A 2019-ben készült app sok extra funkcióval is szolgál, amiket a Goodreads felhasználók kérései alapján fejlesztettek ki. Az alkalmazás nem csak egy modernebb megjelenéssel rendelkezik, hanem sokkal jobban személyre szabja az egyéni könyvajánlásokat. Nagy hátránya viszont, hogy nem annyira elterjedt. Ha bárki kipróbálnál ezt az appot a Goodreads után, akkor van lehetőség a könyvek importálására.

Fable
A Fable az igazi social media app az olvasók számára, amit mindenkinek csak ajánlani tudok. Nem csak a könyveidet, hanem a kedvenc sorozataid is nyomon tudod követni, mindezt egy nagyon letisztult és könnyen kezelhető alkalmazás keretei között. A könyvklubok felépítése a lassabban olvasók számára is teljesen megfelelő, hiszen fejezetekre van bontva a megbeszélés. Bár a Goodreads importálásnál felmerülhetnek gondok, ha sok kategóriád van, itt sem kell egyesével minden könyvet újra hozzáadni. Mivel az alkalmazás viszonylag új, ezért előfordulhat hogy kérni kell a supporttól, hogy adjanak hozzá egyes könyveket.
Ha kifejezetten magyar oldalt keresel, akkor mindenképpen nézd meg a Moly.hu-t. Bár a weboldal szintén nem a legmodernebb, a közösség igencsak aktív.
Pápai Liza
A képek forrása: Freepik
Ha tetszett a cikkem, akkor olvasd el ezt is!